ART / Etchings etc / Colour etching 16182089
nr 1618 2089
Johnny Friedlaender
(1912-1992)
Johnny Friedlaender (1912-1992). "Deux Arbres", signed, numbered 13/50, -52 i tryck, samt på blad. Image dimensions: 40x52 cm, outer dimensions including frame: 53x73 cm,
COLOUR ETCHING, Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Signerad, numrerad 13/50, -52 i tryck, samt på blad. Bildmått: 40x52 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Johnny Friedlaender, painter, born 1912, dead 1992.
Withdrawn
Monday May 6 2024
at 18:52:15
Johnny Friedlaender
Read more about Johnny Friedlaender